شیشه گری
شیشه گری چیست؟
2017-04-29
شيشه هاي هوشمند
شيشه هاي هوشمند كريستال مايع
2017-04-29
شیشه گری
شیشه گری چیست؟
2017-04-29
شيشه هاي هوشمند
شيشه هاي هوشمند كريستال مايع
2017-04-29

شیشه خود تمیز شونده

از نانو ذرات دی اکسید تیتانیومدر ساخت شیشه‌ خود تمیز شونده استفاده می‌شود. این نمونه از شیشه‌ها خاصیت ضدلک و ضدعفونی کنندگی را دارا هستند. ساخت شیشه‌ خود تمیزشونده که حتی مشکل تمیزکاری پنجره‌ها بخصوص در ساختمان‌های بلند را از میان برمی‌دارد، با کمک فناوری نانو حاصل شده است.

عامل کثیفی و لک بر روی شیشه فرورفتگیهای میکروسکوپی در سطح شیشه و نشست ذرات گردوغبار و ترکیب آنها با آب و چربیها می‌باشد. ماده نانوئی دی اکسید تیتانیوم با قرار گرفتن بر روی سطح شیشه، باعث پوشش فرورفتگی‌ها شده و سطح شیشه کاملاً مسطح می‌گردد.

از اینرو مانع از کثیف و خیس شدن سطح می‌شود و در نتیجه با یک بار بارش باران و یا آب ریختن بر روی سطح تمامی کثیفی آن از بین می‌رود.

ازویژگی‌های شیشه خود تمیز شونده می‌توان به پس زدن آب و روغن از روی شیشه عدم چسبیدن آلودگی و کثیفی بر روی شیشه، پاک شدن آلودگی بوسیله آب باران، مقاومت در برابر رسوب، مقاومت در برابر خوردگی، افزایش استحکام و خش افتادگی، جلوگیری از تشکیل اثر انگشت، روشن تر و شفاف تر شدن شیشه تا ۲۰٪، یکنواخت تر شدن سطح شیشه تا ۳۰٪، افزایش دید از طریق شیشه در شرایط بد آب و هوایی، تمیز باقی ماندن شیشه تا مدت زمان طولانی، ضدانعکاس شدن شیشه رامیتوان برشمرد.