شیشه‌ ضد گلوله

شیشه ضد گلوله مخصوص طلافروشی، شیشه ضد گلوله مخصوص صرافی، شیشه ی ضد گلوله برای اماکن خاص و شیشه ضد گلوله برای اتومبیل شخصیت ها و خودرو های خاص.
تعریف شیشه ضد گلوله: شیشه ضد گلوله از لحاظ ظاهری مانند شیشه های عادی دیده میشود اما شیشه ضد گلوله از نوع خاصی فیلم ضد گلوله و فرایند تولیدی که مخصوص تولید شیشه ضدگلوله است ساخته می شود .
با توجه به نحوه تولید خاص شیشه ضد گلوله به هر شیشه ای نمی توان عنوان ضد گلوله را داد .
امروزه در بازار رقابت که شیشه ضد گلوله از این قائله مستثنی نیست، روش های غیر اصولی برای تولید شیشه های به اصطلاح ضدگلوله استفاده میکنند که از لحاظ ظاهری به شیشه ضد گلوله شبیه میباشند.
در موقعی که شیشه ضد گلوله می بایست ماموریت اصلی خود را انجام دهد ضربه ها و نواخت های وارد شده به شیشه ضد گلوله را طاقت نمیاورد و تنها متضرر این ماجرا خریدار شیشه ضد گلوله است.
در فرایند طبیعی و خاص تولید شیشه ضد گلوله واقعی اصول مهمی مطرح میباشد که در نهایت به محصول خروجی می توان شیشه ضد گلوله اطلاق کرد.که وظیفه محوله‌ی خود را یعنی عدم عبور گلوله های تعیین شده را به خوبی انجام دهد و ماهیت شیشه ضد گلوله بودن را اثبات کند.
توضیح مختصری راجع به شیشه ضد گلوله تقلبی: برای ساخت شیشه ضد گلوله تقلبی از نوعی چسب شفاف به نام رزین استفاده میکنند و شیشه های عادی را روی هم چینش کرده و از این فرایند شیشه ضدگلوله تقلبی به دست می‌آید که فروشنده با توجه به شکل ظاهری این نوع شیشه شیشه ضد گلوله میگوید.
شیشه ضد گلوله در نگاه اول مانند شیشه های عادی دیده میشود .
اما شیشه ضد گلوله طی فرایند خاصی تولید میگردد که با شیشه های لمینیت معمولی تفاوت های امنیتی زیادی دارد.
شیشه های ضدگلوله تقلبی انواع مختلفی دارند، برخی شیشه های به اصطلاح ضد گلوله از نوعی چسب مایع به نام‌ رزین تولید میشوند که پس از تولید با شیشه معمولی به نام شیشه ضدگلوله معرفی و استفاده میشود.

انواع شیشه ضد گلوله

نوع دیگر شیشه های ضد گلوله تقلبی با نوعی طلق به نام EVA (که تفاوت بسیاری با طلق PVB دارد) و با روی هم قرار دادن چند لایه شیشه و لمینت کردن آنها با چند لایه از این نوع طلق به عنوان شیشه ضد گلوله به مصرف کنندگان از جمله طلافروشی ها و صرافی ها ارائه میکنند.
که این هم نوعی دیگر از تقلب به شمار میرود و یا اگر واضح تر بیان شود در کل با قرار دادن چند لایه شیشه بر روی هم توسط طلق های نا مرغوب و با ضخامت های کم به اصطلاح لمینیت می شوند که در دید عام مصرف کنندگان به اشتباه این نوع شیشه ها را ضد گلوله یا امنیتی میگویند.
لازم به ذکر است، شیشه‌ضدگلوله که مناسب طلافروشی و صرافی و یا کارهایی که دارای حساسیت امنیتی زیادی هستند با هیچ یک از ترفند های غیر اصولی و غیر فنی که در مقاله بالا ذکر کردیم فراوری نمیشوند و خریداران و مصرف کنندگان محترم در پایان با خریدی غیر فنی و غیر استاندارد مواجه میشوند که متوجه ضرر سنگین جانی و مالی خواهد شد.
شیشه‌های ضد گلوله در نگاه اول مشابه شیشه های معمولی هستند اما در واقع دارای تفاوت بسیاری با یکدیگر میباشند . پس از برخورد گلوله به شیشه های معمولی به سرعت درهم میشکنند وخرد خواهند شد اما شیشه های ضد گلوله مانع از عبور گلوله میشوند.
شیشه‌ ضد گلوله تشکیل شده از چند لایه شیشه و پلی کربنات است که توسط طلق های امنیتی پلیمری PVB با یکدیگر ممزوج شده پس از آن هوای بین لایه ها را از میان آنها خارج کرده، ضخامت شیشه و پلاستیک را در فشار و حرارت بالا به هم می چسبانند تا لایه ها کاملا به هم بچسبند وقتی گلوله به شیشه ضد گلوله برخورد می کند اولین لایه شیشه سوراخ می شود ولی لایه پلاستیکی فشار گلوله را می گیرد و آن را متوقف می کند.
به این ترتیب گلوله نمی تواند به آخرین لایه شیشه برسد.
شیشه ضد گلوله در انواع، شکل ها و سایزهای مختلف با متریال های متفاوتی قابل تولید و اجرا میباشد هر چقدر ضخیم تر و لایه های بیشتری داشته باشد انرژی بیشتری می تواند جذب کند که در نتیجه امنیت بیشتری دارد و کاربرد این شیشه ها معمولا استفاده در نمای اسپایدر، بانک ها،موزه ها، طلافروشی ها و مراکز امنیتی میباشد.
شیشه ضد گلوله

نحوه عملکرد شیشه ضدگلوله

بر خلاف تفکر عموم راجع به شیشه ضد گلوله که بیان میشود شیشه ضد گلوله میبایست پس از اصابت ضربه اجسام سخت یا گلوله شلیک شده به شیشه ضد گلوله نباید شکسته شود و حتی ترک ایجاد کند.
اما شیشه ضد گلوله مأموریت ضد گلوله بودن خود را به این گونه اثبات میکند که؛ پس از برخورد گلوله شلیک شده یا اثابت اجسام سخت مانند تبر و چکش به شیشه ضد گلوله در نقطه برخورد میشکند، حتی خرد میشود ولی مانع از عبور گلوله و عدم از هم گسیختگی(شکافته شدن و فروریختن شیشه ضدگلوله ) پس از ضربه وارده میشود .
این باور در مورد نشکستن شیشه ضد گلوله پس از برخورد شئ یا گلوله غلط میباشد. و باید خدمت عزیزان عرض کرد ؛ " شیشه ضد گلوله میشکند اما گلوله را عبور نمیدهد.

ضخامت شیشه ضد گلوله

ضخامت شیشه ضد گلوله بستگی به نوع مقاومت شیشه ضد گلوله و نوع مورد مصرف شیشه ضد گلوله دارد، در نگاه اول شیشه ضد گلوله یکپارچه دیده میشود با کمی دقت موشکافانه شاهد وجود تعداد لایه های متعدد شیشه ی با کیفیت و فیلم های ضدگلوله اورجینال در ساختار شیشه ضد گلوله هستیم.
حداقل ضخامت شیشه ضد گلوله مقاوم در برابر گلوله کلت(دسته سبُک) ۲۰ میلیمتر میباشد و با افزایش قدرت اسلحه و تغییر نوع آن شیشه ضد گلوله برای هر اسلحه متریال و خاصیت متفاوتی دارد.
برای مثال شیشه ی ضد گلوله مقاوم در برابر اسلحه کلاشنیکف با مرمی سربی، شیشه ضد گلوله دارای ضخامت حداقل ۳۵میلیمتر با فرآوری شیشه ضد گلوله آمریکایی- فرانسوی و اسلحه کلاشنیکف با مرمی فولادی، شیشه ضد گلوله دارای ضخامت حداقلی ۴۱ میلیمتر با متریال آمریکایی- فرانسوی می باشد و یا برای شیشه ضد گلوله مقاوم در برابر اسلحه ژ-۳ ضخامت حداقل برای شیشه ضدگلوله ۷۸ میلیمتر میباشد که با متریال آمریکایی-بلژیکی فراوری میشود.
شیشه ضد گلوله

قیمت شیشه ضد گلوله

قیمت شیشه ضد گلوله بنا به نوع فیلم ضد گلوله (PVB) که محصول کدام کشور باشد و همچنین شیشه مورد استفاده برای شیشه ضد گلوله که محصول وارداتی است یا داخلی تعیین کننده قیمت می باشد.
قیمت ها بر اساس چند مدل شیشه ضد گلوله کلت کمری سبک، شیشه ضد گلوله کلت کمری سنگین ، شیشه ضد گلوله وینچستر و تفنگ های پرّان ، شیشه ضد گلوله کلاشنیکف ، شیشه ضد گلوله ژ۳ و هر کدام هم در ۳ کلاس : شیشه ضد گلوله کریستال ، شیشه ضدگلوله سوپر کالییر ، شیشه ضد گلوله فلوت تقسیم بندی میشوند و هر کدام قیمت متفاوت را دارا می باشند.

تاییدیه شیشه ضد گلوله

گروه فنی مهندسی صنایع شیشه ایمنی دماوند مفتخر است که شیشه ضدگلوله ای استاندارد را تولید و به متقاضیان محترم شیشه ضد گلوله عرضه نماید. با وجود محدودیت های موجود برای تست شیشه ضد گلوله این مهم با تلاش فراوان از طرف صنایع شیشه ایمنی دماوند تحقق پیدا کرد.
با تست شیشه ضد گلوله تولیدی این مجموعه توسط ارگانهای ذیل:
۱-تست شیشه ضد گلوله توسط موزه سکه بانک سپه تهران.
۲-تست شیشه ضد گلوله توسط حفاظت اطلاعات و نیروی انتظامی بهبهان-اهواز.
۳-تست اختصاصی شیشه ضد گلوله توسط پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس بهبهان-اهواز.
پس از تست های مختلف و با سلاح های متفاوت این شرکت در تمامی تست ها از لحاظ مقاومت و اصالت انواع شیشه ضد گلوله و کیفیت بالای شیشه ضد گلوله در کلاس های متفاوت(بستگی به نوع اسلحه) موفق و سربلند شد.
گواهی اصالت فیزیکی انواع کالا های صنایع شیشه ایمنی دماوند مورد تایید اداره اماکن تمامی استانهای کشور، سازمان نیرو انتظامی تمامی استان های کشور میباشد و با ارائه تاییدیه صادره از صنایع شیشه ایمنی دماوند، شما تاییدیه اماکن و نیروی انتظامی را خواهید داشت.

مزایای شیشه ضد گلوله

یکی از مزایای شیشه ضد گلوله مقاومت در برابر پرتاب اجسام سنگین و مقاومت در برابر ضربات تیر است و این مقاومت به دلیل وجود لایه PVB در شیشه ضد گلوله است.
از مزایای دیگر شیشه ضد گلوله این است که به عنوان عایق صدا و گرما نیز کاربرد دارد و ضخامت شیشه‌ های شناخته‌ شده بین 70-75 میلی ‌متر است. ادارات پلیس و فروشگاه هایی که دارای کالاهای گران قیمت هستند با استفاده ازمزایای شیشه ضد گلوله در مقابل سرقت و گلوله ایمنی و امنیت را برای خود فراهم می کنند.
شیشه ضد گلوله شیشه ایمن در شرایط زلزله نیز محسوب می شود، چون ممکن است در شرایط زلزله این شیشه ها بشکنند، اما پس از شکسته شدن در قاب پنجره باقی مانده و آسیبی به ساکنین وارد نمی شود.
یکی از کاربردها یا مزایای شیشه ضد گلوله نصب این نوع شیشه در آزمایشگاه هایی است که خطر انفجار را به همراه دارد و برای کاهش آسیب های جانی و مالی گزینه مناسبی است.
برای محافظت از لوازم داخل ساختمان مانند فرش و مبلمان در برابر اشعه مضر خورشید و به عنوان عایق صدا و گرما نیز می توان از مزایای شیشه ضد گلوله استفاده کرد.
یکی از مزایای شیشه ضد گلوله این است که به دلیل لایه‌ لایه بودن، هنگام برخورد اولیه سرعت گلوله کاهش پیدا می ‌کند که فرآیند تخریب را به تعویق می ‌اندازد.
فرآیند تولید شیشه ضد گلوله مانند شیشه لمینت است که به صورت شیشه‌ های چند لایه تولید می‌ شود و برای افزایش مقاومت و کارآیی در بین لایه های شیشه از مواد PVB استفاده می ‌شود.
شیشه ضد گلوله

رنگ شیشه ضد گلوله

رنگ شیشه ضد گلوله به سه دسته تقسیم می شود، شیشه های سبز رنگ، شیشه های زرد رنگ و شیشه های شفاف که هرکدام کاربری های خاص خود را دارند.
رنگ شیشه ضد گلوله سبز که این نوع شیشه از مواد ناخالصی استفاده می شود و در نتیجه قطر شیشه بیشتر شده، دارای کیفیت پایین و قیمت پایین است.
رنگ شیشه ضد گلوله زرد که در این شیشه به جای استفاده از مواد جاذب انرژی از رزین استفاده می شود. رزین به هیچ عنوان از لحاظ امنیتی مناسب نیست و بیشتر تولید کنندگان شیشه از این مواد استفاده نمی کنند.
رزین باعث پایین آمدن کیفیت و قیمت شیشه می شود. رنگ شیشه ضد گلوله شفاف که در ساخت این شیشه از شیشه های خام با کیفیت کلیر استفاده شده است و برای حفظ مقاومت شیشه لایه های PVB رابه کار می برند.
رنگ شیشه ضد گلوله شفاف بسیار مرغوب است و این شیشه ها با افزایش قطرشان تغییر رنگ نداده و سبز نمی شوند و در همه حال تصویری شفاف و واضح را ارائه می دهند.

استاندارد بین المللی شیشه ضد گلوله

در حال حاضر دو استاندارد بین المللی شیشه ضد گلوله وجود دارد که براساس آزمایش ها و تست های به عمل آمده در محیط های واقعی، شیشه های ضد گلوله را در دسته های مختلف طبقه بندی کرده است.
این دو استاندارد بین المللی شیشه ضد گلوله به شرح زیر است:
استاندارد بین المللی شیشه ضد گلوله EN 1063:
برای تست و آزمایش شیشه های امنیتی در ساختمان ها
استاندارد بین المللی شیشه ضد گلوله EN 1522-1523:
برای تست و آزمایش درب، پنجره، کرکره و پرده
با توجه به اینکه از شیشه های ضد گلوله در ایران بیشتر برای صرافی، طلا فروشی و مراکز نظامی استفاده می شود، شیشه هایی که ارائه می شود باید براساس استاندارد اروپا EN 1063 باشد.
برای حملاتی که با سلاح سرد توسط انسان انجام می شود، هیچگونه استاندارد مشخصی وجود ندارد، چون قدرت انسان و سلاح با هم فرق دارد.
تست BS EN 356 معیاری برای استاندارد بین المللی شیشه ضد گلوله و مقاومت آن است.

تنوع شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله مخصوص طلا فروشی ها ، باشیشه ضد گلوله مخصوص صرافی ها و اماکن پولی ومالی هستند تفاوت بسیاری دارد.
در تولید شیشه ضد گلوله مخصوص طلا فروشی ها از شیشه های کریستال در کلاس ها و ضخامت های گوناگون و فیلم های امنیتی اکریستال از نوع ضد گلوله در میکرون های متفاوت استفاده میشود و این نوع شیشه ضد گلوله مورد تائید نیروی انتظامی و اکثر طراح های امنیتی و طراح های دکوراسیون داخلی میباشد.
در نوع تولید شیشه ضد گلوله مخصوص صرافی و اماکن پولی و مالی مانند بانک ها میشود به جای شیشه ضد گلوله کریستال ، از نوع شیشه کلییر شفاف و غیر کریستالی ( که تونالیته رنگ سبز دارند) استفاده نمود و در هزینه هم کاهش ایجاد کرد.
در هر دو نوع شیشه ضدگلوله( کریستال یا غیر کریستال و کلییر شفاف) استاندارد ضدگلوله بودن و ایمنی مورد نظر و تایید اداره اماکن و نیروی انتظامی کشور میباشد که اصالت این مهم از طریق گواهی صادر شده از طرف صنایع شیشه ایمنی دماوند مقدور میباشد.
در این بین و جدا از نوع شیشه های مصرفی در شیشه ضدگلوله که تفاوت رنگ و کیفیت دارند می بایست به نوع و کیفیت فیلم(طلق) مصرفی هم دقت کرد و آگاهانه یک محصول با کیفیت ، با اصالت و ایمن را تهیه و استفاده کرد.
شعار همیشگی صنایع شیشه ایمنی دماوند امنیت ، ایمنی ، ظرافت

برای اطلاع از آخرین قیمت شیشه ضد گلوله همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.


تلفن : 02155625886


تلفن همراه : 09121437658 – 09122066221

شیشه ضدگلوله
شیشه ضد گلوله