شیشه دوجداره صنعتی

کاربرد شیشه دوجداره صنعتی با ضخامت 10 میلی متر می توان به ایمنی بالا در برابر سرقت و شکسته شدن و عایق مناسب صدا اشاره کرد. شیشه دوجداره صنعتی در فضاهایی مانند فرودگاه ها، مجتمع های تجاری، پاساژها، بانک ها و ... برای دادن نمایی زیبا به ساختمان کاربرد دارد. جلوگیری از اتلاف انرژی، داشتن رنگ های متنوع و نصب آسان و سریع روی انواع درب و پنجره ویژگی های قابل توجه شیشه دوجداره صنعتی است. شیشه دوجداره صنعتی یا چند جداره نقش مهمی در کارآیی پنجره دوجداره به عنوان عایق بندی فضای موجود را دارد و بیشترین فضای پنجره دوجداره را شیشه دوجداره تشکیل می دهد. از اصلی ترین مزایای شیشه دوجداره صنعتی افزایش عایق بندی در برابر حرارت و برودت، گرمایش نور خورشید و آلودگی صوتی است. برای کارآیی بهتر و بهینه سازی در مصرف انرژی در کنار شیشه دوجداره صنعتی باید از پروفیل UPVC، یراق آلات درب و پنجره UPVC استفاده شود. شیشه های دوجداره صنعتی با کنترل جریان انرژی، اتلاف انرژی بین داخل و خارج ساختمان را تا ۵۰% کاهش می دهند.

شیشه صنعتی پنجره

شیشه صنعتی پنجره بیشتر به شکل دوجداره است و متریال مورد استفاده در تولید شیشه دوجداره صنعتی و استاندارد شامل موارد مختلفی است. شیشه فلوت، اسپیسرآلومینیومی یکپارچه، سوپاپ ورودی و خروجی گاز آرگون، کانکتور آلومینیومی اسپیسر، رطوبت گیر شیشه دوجداره، گاز آرگون، چسب اولیه با بوتیل وچسب ثانویه یا پولی سولفاید مواد تشکیل دهنده شیشه صنعتی پنجره هستند. گرمای بسیاری در خانه ها تلف می شود، در یک خانه معمولی حدود ۴۰% گرما از طریق پنجره ها تلف می شوند بنابراین شیشه صنعتی پنجره و ویژگی مهم شیشه دوجداره عایق بودن راهکار مناسبی برای جلوگیری از اتلاف انرژی است. شیشه موجب هدایت گرما و سرما بین دو محیط است و پنجره ها در هر ساختمان انتقال دهنده دمای فضای خارج به محیط داخل محسوب می شوند. افزایش بهای انرژی موجب شده راهکارهای مناسبی برای صرفه جویی در مصرف آن و کاهش مبلغ صورت حساب حامل های انرژی ایجاد شود، استفاده از شیشه های دوجداره در ساخت درب و پنجره یکی از این راهکارهای مفید است. با وجود قیمت بیشتر شیشه دوجداره یا شیشه صنعتی پنجره نسبت به تک جداره و معمولی به سبب صرفه جویی در هزینه های مصرف انرژی در مدت زمان کوتاهی این تفاوت قیمت جبران خواهد شد.
شیشه دوجداره صنعتی

تولید شیشه دوجداره صنعتی

تولید شیشه دوجداره صنعتی 10 میلی متر به صورت کاملا اتوماتیک و صنعتی انجام می شود و اگر از این نوع شیشه در ابعاد بسیار بزرگ استفاده شود، می توان نمایی زیبا و منحصربه فرد در ساختمان های مدرن ایجاد کرد. برای تولید شیشه دوجداره صنعتی با ضخامت 10 میلی متر شیشه ها از طریق دستگاه CNC دقیق برش می خورند و برای گرفتن تیزی لبه ها، وارد مرحله لبه زنی می شوند. مرحله بعدی تولید شیشه دوجداره صنعتی شیشه ها توسط دستگاه های شستشوی اتوماتیک در چند مرحله شسته شده و برای اسپیسرگذاری آماده می شوند. در این مرحله اسپیسرها به شکل یکنواخت و بدون برش خوردن، روی شیشه ها قرار می گیرند. بعد از پرس شدن شیشه جداره خارجی روی آن، تزریق گاز آرگون انجام شده، برای پمپاژ چسب آماده می شوند. تولید شیشه دوجداره صنعتی 10 میلی متری با دستی متفاوت است و در محصول نهایی تاثیر می گذارد. در شیشه دوجداره دستی 10 میلی متری هوا بین دولایه نفوذ می کند و بین لایه ها به علت پرس نشدن، چسبندگی لازم وجود ندارد، محصول نهایی از استحکام کافی برخوردار نیست و یکنواختی در آن دیده نمی شود.

قیمت شیشه دوجداره صنعتی

قیمت شیشه دوجداره صنعتی مثلا قیمت روز شیشه دوجداره صنعتی 10 میلی متری به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برخی از این فاکتورها که روی قیمت شیشه دوجداره صنعتی تاثیرگذار است عبارتند از ابعاد و سایز شیشه دوجداره صنعتی 10 میل، ضخامت اسپیسر مصرف شده و خام یا سکوریت بودن شیشه. قیمت بالای شیشه دوجداره صنعتی 10 میل نسبت به شیشه تک جداره به علت صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها، توجیه اقتصادی دارد. تکنولوژی تولید شیشه دوجداره صنعتی قیمت آن را کمی افزایش داده است و در ساختار شیشه دوجداره دو لایه شیشه توسط یک لایه پروفیل آلومینیومی از هم جدا می شوند. این نوع ساختار با چسب هایی مخصوص تبدیل به مجموعه ای یکپارچه شده و داخل فریم پنجره قرار می گیرد، در داخل پروفیل آلومینیومی مواد رطوبت گیر قرار می گیرد. فضای داخلی بین دو شیشه با هوا ی خشک یا گاز آرگون پر می شود. قیمت شیشه دوجداره صنعتی شامل گزینه های متعددی مانند انتخاب شیشه و نوع گاز هم می شود، با انتخاب صحیح اجزای شیشه دوجداره می توان از قابلیت های انواع شیشه ها مانند ایمنی، کنترل نور، انرژی و صدا استفاده کرد.

شیشه نسوز صنعتی

انواع شیشه نسوز صنعتی و ضد حرارت SCHOTT با سایز ها و ضخامت های مختلف و تحمل حرارتی از ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد و به صورت شیت، خمیده، گرد، بیضی، چند ضلعی و... تولید می شود. شیشه نسوز صنعتی مورد استفاده در صنایع، کارخانجات، پتروشیمی، پالایشگاه، کوره ها و ... است. شیشه نسوز نام دیگر شیشه ضد حریق است و بیشترین کاربرد را در بخاری‌ ها دارد، از این نوع شیشه نسوز صنعتی در صنعت پتروشیمی نیز استفاده می شود. شیشه نسوز صنعتی دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر آتش‌ سوزی است، همچنین در برابر آتش هیچ اثری از مه گرفتگی، درخشش، رگه ‌دار شدن یا ترک خوردن ندارد و کاملا شفاف است. ویژگی شفاف و عایق مطمئن بودن از شیشه نسوز صنعتی به‌ عنوان مسیر امن در نقاطی از ساختمان می تواند برای شرایط خاص کاربردی و مفید باشد. شیشه نسوز صنعتی لایه ‌ای مقاوم است که در برابر آتش به صورت فوم منبسط شده، علاوه بر آتش از تشعشع حرارت نیز پیشگیری می‌ کند. این روش از گستردگی آتش ‌سوزی جلوگیری و مسیر فرار را برای افراد ساختمان و همچنین آتش‌ نشان‌ ها ایمن می سازد.
شیشه های صنعتی

تفاوت شیشه دوجداره صنعتی با دستی

تفاوت شیشه دوجداره صنعتی با دستی این است که شیشه دوجداره دستی که مراحل تولید آن توسط دستگاه های اتوماتیک صورت نمی گیرد و به همین دلیل دارای خطای زیاد است. از مهم ترین تفاوت های شیشه دوجداره صنعتی با دستی می توان به عایق صوتی نبودن، نداشتن استحکام کافی، نداشتن چسبندگی لازم لایه ها به دلیل پرس نشدن و نفوذ هوا ببن دو لایه اشاره کرد. از دست رفتن خاصیت رطوبت گیری به علت مجاورت با هوا، عدم یکنواختی در محصول نهایی، کاهش جذب گرما و سرما و ناهماهنگی و ترکیب نامعتادل مواد نیز تفاوت شیشه دوجداره صنعتی با دستی به شمار می رود.

شیشه کوره های صنعتی

انواع کوره های صنعتی مورد استفاده در صنعت شیشه کوره های ذوب، کوره های مخزنی، کوره های ساده، كوره های روزكار و کوره های مخزنی الکتریکی هستند. در كوره های صنعتی ذوب مخازن بزرگ بيشتر برای توليد شيشه تخت يا ظروف به كار می روند و اگر تركيب شيشه در توليد تغیير كند، مثلا برای شيشه های اپتيكی از كوره های كوچكتر مانند كوره های پاتيلی يا روزكار استفاده می شود. كوره های مخزنی برای توليد انبوه شيشه کاربرد دارد و در این نوع كوره مداوم با ظرفيت تا 900 تن در روز برای شيشه های تخت و تا 300 تن در روز برای ظروف شيشه ای انجام می شود. كوره های روزكار که با مخزن ذوب به گنجايش 1 تا 5 تن شيشه با سوخت نفت يا گاز كار می كنند اين نوع كوره ها به دليل آن كه دوره كاری برای بارريزی، ذوب، تصفيه و تخليه 24 ساعت است، روزکار ناميده می شوند. كوره های ساده برای زمانی کاربرد دارد که تغيير سريع از يک نوع شيشه به نوعی ديگر مورد نظر باشد و از مخازن كم عمق (2 تا 3 متر عرض و 10 تا 12 متر طول) برای توليد مداوم شيشه با حداكثر ظرفیت 100 تن استفاده می شود. نوع دیگر از کوره های صنعتی كوره های مخزنی الكتريكی است که با قدرتt/ m2 d 4 برای توليد انبوه شيشه صرفه اقتصادی ندارند و از این نوع كوره ها برای توليد شيشه ها با مقدار زياد اجزای فرار استفاده می شود. در کوره های صنعتی افت مواد با تبخير در سطوح نسبتا سرد تا حدودی كم است و مصرف برق كوره ها با الكترودهای موليبدنی كه در VAC 120-80 و چگالی جريان A/cm2 3-2 كار می كنند /2kwh 1-8/0 در هر كيلو گرم شيشه است.

شیشه های صنعتی نفت، گاز و پتروشیمی

این نوع از شیشه ها برخلاف دیگر نمونه های شیشه های صنعتی که از سیلیس تولید میشوند، از جنس کوارتز بوده که توانایی تحمل حرارت های بالا(یعنی°200 سانتی گراد الی °1700 سانتی گراد) را داراست .
شیشه های صنعتی برای مشاهده داخل بویلرهای پالایشگاه ها و صنایعی که میبایست تبادل انرژی و حرارت را مشاهده کنند استفاده میشود.
موارد استفاده از شیشه های صنعتی استفاده در پالایشگاه ها و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی میباشد.
شیشه صنعتی

برای اطلاع از آخرین قیمت شیشه‌ صنعتی همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن : 02155625886

تلفن همراه : 09121437658 – 09122066221