شیشه سکوریت

شیشه سکوریت یا شیشه میرال یکی از مقاوم ترین شیشه های مورد استفاده در صنعت ساختمان است که طی یک فرآیند و عملیات حرارت دهی به دست می آید.
شیشه سکوریت در مقابل شکستگی مقاومت بیشتری داشته، از نظر مقاومت مکانیکی تا 5 برابر مقاوم‌ تر از شیشه‌ های معمولی است و برای زیبایی و جذابیت نمای ساختمان کاربرد دارد.
شیشه سکوریت با ضخامت 4 تا 20 میلی متر تولید می شود و محصولی از شیشه های رفلکس دار، رنگی، پنجره، لاکی یا چاپ شده است.
در جلوی ماشین از شیشه لمینت استفاده می شود، چون هنگام ضربه نمی شکند ولی برای شیشه عقب خودرو از شیشه سکوریت استفاده می شود تا هنگام خرد شدن به کسی صدمه نزند.
این نوع شیشه محصولی از شیشه پنجره، رنگی، رفلکس دار، چاپ شده و یا لاکی می‌باشد. شیشه سکوریت در جائیکه استحکام، مقاومت در مقابل حرارت و ایمنی مورد نظر باشد قابل استفاده می‌باشد.
عموماً شیشه سکوریت در صنعت ساختمان به دو دلیل کم خطر بودن نسبت شیشه معمولی و مقاومت بالا استفاده میگردد.سکوریت کردن یک فرایند عملیات حرارتی است که بر روی شیشه‌های ساختمانی انجام می‌شود.
این فرایند را می‌توان بر روی شیشه‌های رنگی، رفلکتیو، چاپ شده و یا لعاب خورده نیز انجام داد.
در خلال سرد شدن، سطوح شیشه سریع تر از مرکز آن سرد شده که موجب ایجاد تنش‌های دائمی و در نتیجه استحکام شیشه می‌گردد.
در مقایسه با شیشه خام با ضخامت‌های یکسان، شیشه سکوریت در مقابل شکستگی مقاومت بیشتری دارد، به صورتی که می‌توان گفت مقاومت مکانیکی آن بیش از ۵ برابر می‌گردد.

مزایای استفاده از شیشه سکوریت شده

در صورت شکست شیشه، شیشه سکوریت به قطعات کوچک با لبه‌های صیقلی تبدیل می‌شود که قدرت برش ندارند. استاندارد این شیشه در صورت شکست این است که میبایست هر 2.5 سانتی متر مربع شیشه به 55 الی 60 تکه خرد شود این امر خطر صدمه را کاهش می‌دهد.
شیشه سکوریت

شیشه سکوریت چیست

شیشه سکوریت نوعی شیشه ایمنی یا شیشه نشکن و شیشه تمپر شده است که با ضخامت های مختلف از ۴ تا ۱۹ میلی متر درصنعت تولید و عرضه می شود.
شیشه سکوریت در ابعاد مختلف قابل تولید و نوعی شیشه است که بعد از شکستن به ذرات و تکه های بسیار ریزی تبدیل شده که برّنده و تیز نبوده، به اشخاص صدمه جدی وارد نمی کند.
شیشه سکوریت در انواع گوناگونی مانند شیشه سکوریت فلوت، شیشه سکوریت مشجر و شیشه سکوریت رفلکس در ابعاد و رنگ های مختلف تولید می شود.
از انواع شیشه سکوریت می توان به شیشه خم، شیشه تاشو و شیشه سند بلاست اشاره کرد که کاربردهای گوناگونی حتی برخی لوازم خانگی دارد.
ضخامت شیشه سکوریت با ضخامت با شیشه های ساده یکسان است اما در برابر ضربه و شکستگی مقاومت بیشتری را داراست به طوری که مقاومت مکانیکی آن 5 برابر است.

قیمت شیشه سکوریت

قیمت شیشه سکوریت باتوجه به مراحلی که برای سکوریت کردن شیشه احتیاج است نسبت به شیشه معمولی بر حسب ضخامت شیشه و نوع آن تا 4 برابر افزایش پیدا می ‌کند.
شیشه سکوریت از نظر وزن، ضخامت، رنگ و میزان شفافیت با شیشه معمولی تفاوتی ندارد و محکم بودن شیشه سکوریت دلیلی بر وزن یا ضخامت بیشتر آن نیست و قیمت شیشه سکوریت براساس سایز محاسبه می شود.
عوامل مختلفی روی قیمت شیشه سکوریت تأثیر مستقیم دارد که با توجه به کاربری، ضخامت و یراق آلات به کار رفته می توان قیمت مورد نظر را جستجو کرد.
به طور مثال برای اطلاع از قیمت درب سکوریت ساده باید نوع درب که ریلی یا پروانه ‌ای است و رنگ و ضخامت شیشه سکوریت را در نظر داشت.
تغییر قیمت شیشه سکوریت سندبلاست به شکل منتظم شیشه مربع یا مستطیل باشد و ابعاد غیرمنتظم نسبت به الگو و شکل آن محاسبه می ‌شود.
برای آگاهی از قیمت روز شیشه سکوریت و به‌ صرفه ‌ترین حالت می ‌توانید با کارشناسان فروش دماوند گلس تماس بگیرید، یراق آلات در قیمت شیشه سکوریت تاثیر دارد و جداگانه محاسبه می شود.
قیمت شیشه سکوریت

فروش شیشه سکوریت

فروش شیشه سکوریت برای شیشه مغازه و فروشگاه مانند نمایشگاه ماشین، بانک، ویترین بوتیک، شیشه جان پناه، نرده و حفاظ شیشه‌ ای با هندریل شیشه‌ ای است.
شیشه دود بند راه‌ پله‌ ها، شیشه دور دوشی و شیشه حمام و پارتیشن شیشه ای و جداساز شیشه ‌ای و شیشه تراس یا بالکنی کاربردهای دیگر و فروش شیشه سکوریت است.
فروش شیشه سکوریت برای استفاده در تمامی متریال های داخلی و حتی خارجی ساختمان است و نکته مهم درجات مختلف شیشه سکوریت است که هر کدام دارای درجه کیفیت متفاوتی هستند.
فروش ابعاد شیشه سکوریت با ابعاد 5500*3000 میلی ‌متر و کوچکترین ابعاد 10*10 سانتی متر است که کمتر از این سایز می شکند.
فروش شیشه سکوریت با توجه به ‌اندازه گیری‌ از مکان تعیین ‌شده انجام می شود و هرچه ابعاد شیشه سکوریت بزرگتر باشد موجب بزرگنمایی فضا می‌ شود.
ابعاد استاندارد در فروش شیشه سکوریت در سطحی صاف با ضخامتی یکنواخت است، اگر از زاویه 70 درجه از پشت شیشه به جسمی که در فاصله یک متری آن قرار دارد نگاه کنیم، آن جسم نباید کج به نظر برسد.

شیشه سکوریت بالکن

شیشه سکوریت بالکن ریلی روش مناسبی برای تفکیک و جداسازی فضای داخلی ساختمان از فضای خارجی است، با این کار هم می توان نمای ساختمان را زیبا تر و مدرن تر کرد و هم فضا را بزرگتر نشان داد.
با نصب شیشه سکوریت بالکن یک فضای امن ایجاد کرده و برای خانه های کوچک یک فضای زیبا و خاص اضافه کرد. هر چند استفاده از این نوع شیشه برای ساختمان اداری و تجاری نیز کاربرد دارد.
نصب شیشه سکوریت بالکن ریلی تاشو، برای ایجاد فضای دید و نمای بهتر موثر است و موجب ورود نور طبیعی بدون اشعه مضر هم می شود.
گاهی برای حفظ حریم خصوصی از انواع شیشه سکوریت بالکن مات و رنگی یا سند بلاست با یراق آلات و پروفیل مرغوب استفاده می شود.
نصب سریع شیشه سکوریت بالکن، طراحی تراس شیشه ای تاشو گرد و زاویه دار متناسب با فضای مورد نظر، ایمنی و عایق بندی ویژگی های قابل توجهی هستند.
شیشه سکوریت بالکن

شیشه سکوریت مات

شیشه سکوریت مات و بی رنگ برای برخی افراد جذاب تر و زیباتر از شیشه های رنگین هستند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.
برای دکوراسیون مدرن و مصارف خاصی از شیشه سکوریت مات استفاده می شود مثلا برای حمام یا به عنوان جداکننده بخش های مختلف خانه کاربرد دارد.
شیشه سکوریت مات و بی رنگ بسیار پرطرفدار بوده و جایگاه خوبی در صنعت ساختمان دارد، شیشه سکوریت مات فضای داخل خود را محصور می کند و با اینکه مات است از انتشار نور به داخل جلوگیری نمی کند.
با استفاده از شیشه سکوریت مات شما همواره نور طبیعی را در داخل محیط خود احساس خواهید کرد و کدر کردن فضا ظاهری متفاوت ایجاد می کند.
نسبت به شیشه‌های شفاف تنوع انتخاب وجود دارد، چون شیشه سکوریت مات در رنگ های برنز، سبز و آبی تولید و عرضه می شود.
شیشه سکوریت مات

درب شیشه سکوریت سفید

درب شیشه سکوریت سفید معمولا از شیشه های ساده که دارای رنگ و طرح خاصی نیست ساخته می شود، نوعی از شیشه های رنگی لاکوبل که رنگ سفید توسط دستگاه روی شیشه زده می شود هم با نام شیشه سفید شناخته شده است.
شیشه سفید ساده اولین نوع شیشه ای بود که برای درب شیشه سکوریت سفید استفاده شد و با ترکیب سنگ آهک، پودر سیلیس، سدیم کربنات و … توانستند این کالای گرانبها را تولید کنند.
با ورود درب شیشه سکوریت سفید به خانه سازی قسمتی از خانه مثلا حمام، برای ورود بیشتر نور کاربرد بهتری داشت و دکوراسیون زیباتر و جذابتری را ایجاد می کرد.
پس از تولید درب شیشه سکوریت سفید شفاف شیشه های سفید مات هم به مرور تولید شد و در مکان هایی که به نور خورشید نیاز بود اما حریم فضای داخلی مهم بود، مورد استفاده قرار می گرفت.

قیمت شیشه سکوریت سفید

قیمت شیشه سکوریت سفید براساس کاربردهای شیشه سفید متفاوت است و کارآیی هایی مانند شیشه پنجره آهنی، شیشه دوجداره، درب ورودی ساختمان، نورگیر، شیشه رومیزی، نرده، پارتیشن، آکواریوم و درب شیشه ای ساده و اتوماتیک دارد.
سه نوع شیشه شفاف از نظر شفافیت وجود دارد که با نام های فلوت، سوپرکلیر و کریستال شناخته شده است در این بین شیشه کریستال از شفافیت بسیار بیشتری برخوردار است و قیمت شیشه سکوریت سفید در مقایسه با انواع شیشه کمی متفاوت است.
قیمت شیشه سکوریت سفید براساس دسته بندی که در بازار وجود دارد مانند شیشه سفید مات، شیشه سفید لمینت، شیشه سفید رومیزی و شیشه سفید لاکوبل دارای تفاوت های زیادی است.
برای اطلاع از قیمت انواع شیشه سکوریت سفید که به صورت عمده و قواره به فروش می رسد و خدمات نصب پروژه نیز ارائه می شود، با کارشناسان و تیم فنی دماوند گلس تماس بگیرید.

شیشه سکوریت 10 میل

شیشه سکوریت 10 میل دارای کاربردهای متنوعی است و در زمینه ضخامت این شیشه ها لازم است بدانید هیچ تفاوتی با شیشه های معمولی وجود ندارد.
معمولا شیشه سکوریت در ضخامتی بین 4 میلی متر تا 20 میلی متر تولید می شود و غالبا شیشه های 8 میلی متری یا شیشه سکوریت 10 میل بیشترین کاربرد را در صنایع مختلف دارد.
اگر می خواهید از شیشه سکوریت 10 میل برای شومینه، بخاری یا دیگ های بخار استفاده کنید باید بدانید ضخامت بیشتر نیاز است و ضخیم ترین را انتخاب کنید.
کاربرد شیشه سکوریت 10 میل برای مواردی است که به ضخامت کم نیاز دارند مثلا برای شیشه پارتیشن، بالکن و درب اتوماتیک استفاده می شوند.
شیشه سکوریت 10 میل

قیمت شیشه سکوریت 10 میل

قیمت انواع شیشه سکوریت 10 میل را در سایت های مختلف مشاهده و مقایسه کنید. به طور کلی وزن شیشه سکوریت نسبت به اندازه میل ساخت آن متنوع است.
برای محاسبه قیمت انواع شیشه سکوریت 10 میل اگر بخواهیم به وزن شیشه سکوریت برسیم باید در هر متر مربع، اندازه میل آن را در ۲٫۵ کیلوگرم ضرب کنید.
شیشه ۴ میل در هر متر مربع آن حدود ۱۰ کیلوگرم و ۶ میل در هر متر مربع آن ۱۵ کیلوگرم و ۱۰ میل در هر متر مربع آن حدود ۲۵ کیلوگرم وزن دارد.
قیمت انواع شیشه سکوریت 10 میل براساس اینکه مقاومت شیشه ارتباط مستقیم با میل (ضخامت ) و وزن شیشه دارد، محاسبه و تعیین می شود.

شیشه میرال

شیشه میرال از پرمصرف ترین شیشه های مورد استفاده در صنایع است چون این نوع شیشه از مقاومت بالایی برخوردار است و توانایی مقاومت در برابر فشار و ضربه را دارد.
مهم ترین نکته در نصب شیشه میرال برش و اندازه های آن است که باید قبل از نصب، اندازه های مورد نیاز آن مشخص باشد و سپس به مقداری که نیاز است برش داده شود.
بعد از برش شیشه میرال اگر همان اندازه ای که لازم داریم نباشد، دیگر امکان تغییر در اندازه های آن نیست و زمان نصب شیشه میرال نیز باید دقت شود تا به گوشه ها و لبه های آن آسیبی وارد نشود.
برای شیشه میرال بهتر است از یراق آلات باکیفیت استفاده شود و نصب توسط نصابان حرفه ای انجام شود تا خراشی روی شیشه وارد نشود.
تفاوت شیشه های معمولی با شیشه میرال قابلیت تغییر اندازه در شیشه های ساده و معمولی است ولی میرال قابلیت تغییر در سایز و اندازه را ندارد.
شیشه میرال

ایمنی شیشه سکوریت

ایمنی شیشه سکوریت آن را به یکی از پرکاربرد‌ترین شیشه‌ های موجود در بازار تبدیل کرده است و برای مصارف ساختمانی درب و پنجره‌ و سایر موارد بسیار کارآمد و مفید است. استقبال گسترده و سفارش شیشه سکوریت به دلیل ایمنی مقاومت و کارآیی است که این نوع شیشه دارد و افراد به دنبال کیفیت و مرغوبیت این نوع شیشه هستند. ایمنی شیشه سکوریت از یک طرف و طول عمر مفید آن بعد از نصب و همچنین عدم تغییر و خرابی از ویژگی های قابل توجه این نوع شیشه است. در مکان هایی که امنیت انسان در آنجا از اهمیت خاصی برخوردار است از ایمنی شیشه سکوریت استفاده می شود مانند مراکز تجاری یا درب و پنجره های ساختمان.

شیشه سکوریت رفلکس

شیشه سکوریت رفلکس نوعی شیشه نشکن دکوراتیو است در حالی که شیشه سکوریت یک شیشه ایمنی و نشکن محسوب می شود و شیشه رفلکس یک شیشه دکوراتیو به شمار می رود.
در طراحی های جدید نمای ساختمان بیشتر از شیشه سکوریت رفلکس دوجداره به عنوان شیشه نما استفاده می شود، چون نمای ساختمان زیباتر و جذابتر به نظر می رسد.
استفاده از شیشه سکوریت رفلکس موجب می شود فضای داخلی ساختمان قابل مشاهده نباشد و به دلیل سکوریت بودن شیشه ها ایمنی کامل رعایت شده است.
برای تولید شیشه سکوریت رفلکس ابتدا شیشه رفلکس مورد نظر را در ابعاد مورد نیاز توسط دستگاه CNC برش داده و سپس شیشه ها را وارد کوره های مخصوص می کنند تا اینکه در دمای معینی شیشه به حالت سکوریت تبدیل شود.
برای تولید شیشه سکوریت رفلکس نباید دمای کوره بیش از حد استاندارد تنظیم شود، چون شیشه در داخل کوره پودر خواهد شد.

تولید شیشه سکوریت

تولید شیشه سکوریت طی مراحل و فرآیند حرارتی انجام می شود که می توان روی بسیاری از شیشه ها اعم از شیشه های رنگی، رفلکتیو، چاپ شده و لعاب خورده انجام داد.
از آنجا که شیشه معمولی استحکام و ایمنی لازم برای استفاده در بخش های مختلف ساختمان را ندارد، باید با استفاده از فرآیندهایی خاص مقاومت آن را بالا برد که تولید شیشه سکوریت را ضروری می سازد.
قبل از تولید شیشه سکوریت یا سکوریت کردن، در صورت نیاز باید شیشه های خام را به اندازه دلخواه برش داد، چون امکان برش و شکل دهی یا سوراخ کردن شیشه بعد از وارد شدن شیشه به کوره وجود ندارد.
برای تولید شیشه سکوریت شیشه به صورت یکنواخت گرم می شود تا به دمای نرمی شیشه یعنی بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد برسد، سپس این شیشه گرم شده، با دمیدن هوای سرد به صورت همزمان به هر دو طرف شیشه سریع سرد می شود.
در مرحله سرد سازی شیشه، لایه های بیرونی نسبت به لایه های درونی زودتر سرد می شوند که این نکته موجب استحکام بالای شیشه می شود.
در این مرحله تولید شیشه سکوریت سطح های شیشه که زود تر از داخل آن سرد و سفت شده، باعث درست شدن تنش های مداوم و در نهایت مقاومت بالای شیشه می شود.
تولید شیشه سکوریت

قیمت شیشه سکوریت مغازه

استفاده از شیشه با ابعاد استاندارد در قیمت شیشه سکوریت مغازه تأثیر دارد و تابعی از طول و ارتفاع دهنه است، از سوی دیگر استفاده از فریم شیشه سکوریت پهن یا باریک و نیز حالت فریم لس بودن نیز مهم است.
قیمت شیشه سکوریت مغازه با نصب محاسبه می شود و به دلیل ویژگی ‌های خاص مانند امنیت بیشتر و نشکن بودن، مورد استقبال زیادی قرارگرفته است.
قیمت شیشه سکوریت مغازه برای مواردی مانند ویترین فروشگاه‌ به سایز آن بستگی دارد و برای محاسبه هر متر شیشه سکوریت برای سفارش محصول در نظر گرفته می شود.
شیشه سکوریت مغازه دارای یراق ‌آلات مخصوص است و نیاز به محاسبه قیمت نصب دارد و نصب در محل ‌های مختلف کاملا متفاوت تخمین زده می ‌شود.
برای تعیین قیمت نصب شیشه سکوریت مغازه تعیین نوع و تعداد یراق‌آلات مورد نیاز بسته به نوع محل، نحوه استفاده و کاربرد آن لازم است.
با توجه به افزایش مصرف شیشه در ساختمان قیمت شیشه سکوریت مغازه افزایش چشم ‌گیری داشته است، برای سفارش هر نوع شیشه سکوریت مغازه و اطلاع از قیمت روز شیشه سکوریت مغازه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شیشه سکوریت یا نشکن چیست؟

شیشه سکوریت ( شیشه نشکن یا آبدیده ) نوع قویتر شیشه خام ساده و در عید حال نوع ضعیف از شیشه های امنیتی به شمار میرود که امروزه روز حداقل شیشه ایمنی را در صنعت ساختمان دارا میباشد.
شیشه سکوریت ( شیشه نشکن یا آبدیده ) اصطلاحی است که از زبان انگلیسی و کلمه ی SECURITY برگرفته شده است.
شیشه سکوریت ( شیشه نشکن یا آبدیده ) بنا به اینکه مقاوم تر از شیشه خام ساده میباشد و پس از شکست و خرد شدن به تکه های بسیار ریز تری تبدیل میشوند و آسیب کمتری وارد میکنند را نام گذاری کردند، که اولین بار آقای Francois Bartheley Alfred Royerdela Bastie از کشور فرانسه توانست با آزمون خطا های بسیار و تلاش های زیاد شیشه سکوریت ( شیشه نشکن یا آبدیده ) را تولید و انقلاب عظیم و نوینی را در سال ۱۸۷۴ میلادی در صنعت شیشه ایجاد کند و در زمان خود شیشه سکوریت ( آبدیده ) از حداکثر ایمنی برخوردار بود ولیکن امروزه روز با وجود شیشه لمینیت امنیتی ، شیشه سکوریت در زمره شیشه های پر خطر به شمار میرود و به دلیل خواص مکانیکی و شیمیایی موجود پس از عملیات مورد نیاز برای شیشه سکوریت استاندارد ، بسیار مناسب برای صنایع لوازم خانگی میباشد.
پس بدانیم که شیشه سکوریت یا همان شیشه نشکن دیگر امنیتی محسوب نمیشود. لازم به ذکر است شیشه سکوریت میبایست ۷۰۰ درجه سانتیگراد حرارت ببیند تا اینکه عملیات مکانیکی معروف برای شیشه سکوریت شدن در آن روی دهد.

برای اطلاع از آخرین قیمت شیشه سکوریت همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.


تلفن : 02155625886


تلفن همراه : 09121437658 – 09122066221

شیشه سکوریت
شیشه سکوریت